s_850_600_16777215_00_images_DSC04175.jpg

Data 10 stycznia 2020 roku wpisze się na stałe w karty historii naszej szkoły. Tego dnia społeczność Gminy Czarna Dąbrówka świętowała wielką uroczystość – nadanie Szkole Podstawowej w Nożynie imienia Świętego Jana Pawła II.

Uroczystość składała się z dwóch części: oficjalnej i artystycznej. Część oficjalna rozpoczęła się od powitania szanownych gości po czym nastąpiło odsłonięcie i poświęcenie tablicy pamiątkowej, której dokonali goście: Pan Jan Klasa Wójt Gminy Czarna Dąbrówka, Pani Katarzyna Błaszczyk, wizytator Kuratorium Oświaty w Gdańsku z delegaturą w Słupsku, Przewodniczący Rady Gminy Czarna Dąbrówka Pan Tomasz Naderza, Pani Joanna Podhorodecka – Grzonka, przewodnicząca Rady Rodziców,  Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Św. Jana Pawła II, Pan Sebastian Gąsiorek oraz ks. Michał Lal, proboszcz parafii w Nożynie.

Po uroczystym odsłonięciu tablic został odśpiewany hymn państwowy. Następnie przedstawiono raport z pracy dydaktyczno – wychowawczej związanej z nadaniem imienia  naszej szkole. Po czym Przewodniczący Rady Gminy Czarna Dąbrówka, Pan Tomasz Naderza odczytał akt nadania imienia Świętego Jana Pawła II Szkole Podstawowej w Nożynie. W wyrazach podziękowania chór odśpiewał hymn szkoły, której patronuje św. Jan Paweł II:

Patronie nasz, my Twoim śladem

chcemy się piąć aż po zwycięstwo…..

 

Kolejnym punktem uroczystości była ceremonia przekazania Sztandaru na ręce Pana Dyrektora przez przedstawicieli Rady Rodziców. Następnie Pan Dyrektor przekazał Sztandar uczniom reprezentującym poczet sztandarowy. Po czym wszyscy uczniowie złożyli uroczyste ślubowanie:

My, uczniowie Szkoły Podstawowej im. Św. Jana Pawła II w Nożynie ślubujemy:

wypełniać rzetelnie wszystkie obowiązki ucznia, w myśl słów naszego patrona:

Nieście światło wiedzy i prawdy

Po ślubowaniu rozpoczęła się część artystyczna, poświęcona osobie Patrona, przygotowana przez uczniów naszej szkoły, w której brały udział najmłodsze dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz starsi uczniowie. Młodzi artyści przedstawili historię naszego Patrona od lat jego dzieciństwa do objęcia pontyfikatu . Na koniec wszyscy wspólnie zaśpiewali ulubioną pieśń Papieża, Barkę.

Po części artystycznej Pan Dyrektor złożył podziękowania i wręczył symboliczne pamiątki na ręce gości, którzy również zabrali głos podczas wystąpienia.

Po zakończonej uroczystości goście zostali zaproszeni na poczęstunek, a w międzyczasie   mogli obejrzeć Izbę Tradycji Szkoły oraz wystawę poświęconą Patronowi. Goście mogli wpisać się również do księgi pamiątkowej.

Specjalnie na tę uroczystość została przygotowana gazetka, poświęcona Patronowi, którą goście mogli zabrać ze sobą na pamiątkę.

Uroczystość przebiegała w podniosłym nastroju i była bardzo udana. My – społeczność szkolna -  zapewniamy, że dołożymy wszelkich starań, aby godnie reprezentować naszego Patrona.