Czytaj więcej...

Podczas lekcji języka kaszubskiego uczniowie naszej szkoły mają możliwość doskonalić swoje umiejętności kulinarne, rozwijać kreatywność, świetnie się integrować. 

Czytaj więcej...

W dniu 11.03.2020r .wybraliśmy się do Swołowa. Znajduje się tam Muzeum Kultury Ludowej Pomorza. Celem naszego wyjazdu było zobaczenie ciekawych miejsc na Kaszubach oraz poznanie życia dawnych mieszkańców tych terenów.

Czytaj więcej...

W dniu 29.11.2019 r. już po raz trzeci odwiedziła kl. IV i V p. Janina Modrzejewska. Dzięki niej wzięliśmy udział w prawdziwych warsztatach przędzalniczych.

Czytaj więcej...

W dn. 20.11.2019 r. gościliśmy w klasie pierwszej pana Jana Majkowskiego. Pan Jan  jest pszczelarzem, pszczoły to jego pasja, zajmuje się nimi od ponad pięćdziesięciu lat. 

Czytaj więcej...

W dn. 18.11.2018 r. wybraliśmy się na wycieczkę do Płotowa. W wycieczce wzięli udział uczniowie klas I,II i III naszej szkoły wraz z opiekunami.

Czytaj więcej...

W dn. 08.11.2019r. i 15.11.2019r. na zajęciach z języka kaszubskiego gościliśmy panią Janinę Modrzejewską, hafciarkę , która haftem zajmuje się przez całe swoje dorosłe życie.

Czytaj więcej...

Poprzednie warsztaty garncarskie cieszyły się dużym zainteresowaniem, dlatego kolejne klasy, tym razem V i VI,  postanowiły zgłębić tajniki wykonywania naczyń z gliny.

Czytaj więcej...

W dn. 25.10.2019r. na lekcjach języka kaszubskiego gościliśmy Igora Błaża, który od szóstego roku życia gra na akordeonie. Obecnie Igor jest uczniem Technikum Informatycznego w Bytowie.