Czytaj więcej...

29.09.2021r. druga grupa uczniów naszej szkoły, tym razem z kl. 3 i 4, rozpoczęła swoją przygodę z garncarstwem.

Czytaj więcej...

W czwartkowy poranek 23.09.2021r. uczniowie klas 1 i 2 naszej szkoły uczący się języka kaszubskiego wraz z opiekunkami wybrali się na wycieczkę do Pracowni ceramiki kaszubskiej znajdującej się w Chmielnie,

Czytaj więcej...

Uczniowie klasy II w ramach języka kaszubskiego uczestniczyli w projekcie edukacyjnym pt. "Kaszubi, a Św. Jan Paweł II".

Czytaj więcej...

Jastre to dla Kaszubów bardzo ważne święto. Wielkanocne zwyczaje i tradycje związane są z całym Wielkim Tygodniem. W Niedzielę Palmową święcono wierzbne gałązki, które miały strzec przed nieszczęściem, chorobą.

Czytaj więcej...

Święta Wielkanocne, zwane po kaszubsku Jastrë, to bogactwo zwyczajów i obrzędów. Duże znaczenie dla Kaszubów ma Wielki Post.

Czytaj więcej...

W trakcie warsztatów młodzi artyści poznali ciekawą formę sztuki. Dowiedzieli się skąd bierze się glina, jak przekształca się w ceramikę i jakie rzeczy są z niej wykonane. 

Czytaj więcej...

Kaszubi to społeczność bardzo związana z Bogiem, ale pomimo dużej religijności jest w tej społeczności dużo opowieści o niesamowitych istotach, m.in. duchach, duszkach, demonach.

Czytaj więcej...

Przed laty owce stanowiły nieodłączny element kaszubskiego krajobrazu. Obok lnu, bardzo popularnym surowcem na Kaszubach, z którego przygotowywano odzież było owcze runo.