Miło nam poinformować, że nasza szkoła zakwalifikowała się do projektu pt. „Razem odkryjmy świat programowania – szkolenia dla nauczycieli i uczniów z podregionu słupskiego”.
Projekt skierowany jest do nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej, a także uczniów klas I-III szkoły podstawowej.
W ramach projektu nauczyciele wezmą udział w zajęciach grupowych w zakresie nauczania programowania w klasach 1-3 w wymiarze 35h, otrzymają , komputer przenośny, a także materiały dydaktyczne do prowadzenia zajęć w formie papierowej i elektronicznej oraz pomoce dydaktyczne do realizacji zadań praktycznych z uczniami tj. ozoboty. W okresie realizacji projektu – otrzymają dostęp do platformy e-learningowej wraz ze wsparciem mentora.
Uczniowie odbędą zajęcia z zakresu nauki programowania w wymiarze 30h (14 spotkań po 2h lekcyjne) oraz jedne zajęcia wyjazdowe realizowane poza szkołą w wymiarze 2h lekcyjne. Wszystkie zajęcia są bezpłatne.
W projekcie weźmie udział 3 nauczycieli i 18 uczniów z naszej szkoły. Wsparciem w ramach projektu objętych zostanie około 30 szkół w tym 217 nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej.
W naszej placówce odbędzie się także szkolenie dla nauczycieli ze szkół biorących udział w projekcie.











