Zadania dla Klasy V na 27 maja 2020 roku. Po wykonaniu pracy domowej w zeszycie przedmiotowym, lub na osobnych kartkach chętni uczniowie proszeni są o zrobienie zdjęć zadaniom i wysłanie ich do wychowawcy w celu sprawdzenia poprawności. Niemniej jednak wszystkie zadania zostaną sprawdzone po powrocie do szkoły.

-

ANGIELSKI LEKCJA SAMODZIELNA

Lesson

Topic: Be going to – zamierzać coś zrobić.

  1. Wykonaj kserówkę online i następnie prześlij do nauczyciela wynik:
  • W zadaniu pierwszym uzupełnij zdania odpowiednią formą czasownika „ be”
  • W zadaniu drugim napisz zdania używając odmienionej konstrukcji „be going to”, np. I am going to, You are going to…
  • W zadaniu 3 połącz zdania z lewej strony z prawą.

https://www.liveworksheets.com/worksheets/en/English_as_a_Second_Language_(ESL)/To_be_going_to/To_be_going_to_zj92gs

  1. Dla chętnych: https://www.liveworksheets.com/worksheets/en/English_as_a_Second_Language_(ESL)/Future_plans/Plans_2_ki40222mo

Good luck!

-

Religia

Temat: Tomasz - lekcja wiary. 

Przeczytaj w podręczniku temat 47 (str. 106 — 107) . Następnie w ćwiczeniach wykonaj zadanie 1.  

-

Język polski

Karta pracy

Temat: Na wystawie.

Podręcznik s. 319

  1. Przypomnij sobie informacje na temat Prometeusza. Wymyśl i narysuj graficzny znak, który będzie się wiązał z dobroczynnością tytana wobec ludzi patrz p.s.45.
  2. Ćw. 1 s. 319. Zapoznaj się z definicjami: posągu, popiersia, płaskorzeźby Dopasuj       do rzeźb odpowiednie pojęcia.
  3. Przyjrzyj się rzeźbom przedstawiającym Prometeusza oraz przeczytaj informacje o nich Patrz p. s. 320. Ćw. 1a)
  4. Opisz wybraną rzeźbę. Wykorzystaj informacje ogólne oraz słownictwo z tabelki. Patrz tabelka s. 320. Napisz swoja wypowiedź według planu. Patrz p. s. 320. ćw. 1d)

Mam nadzieję, że umieszczone w karcie pracy zadania, nie sprawiły Ci trudności.

Powodzenia!

-

Technika

Temat: Bezpieczny rowerzysta 

Uczeń:

- powtarza zasady prawidłowej konserwacji roweru;

- przypomina sobie, na co zwrócić uwagę, aby rower był bezpieczny, oraz jak go bezpiecznie użytkować.

Polecenie:

Zapoznaj się z filmikami:

Bezpiecznie na Rowerze: https://www.youtube.com/watch?v=M-j_5LD6GOI

Egzamin na kartę rowerową: https://www.youtube.com/watch?v=o2BzZ5ntex0

Konserwacja roweru: https://www.youtube.com/watch?v=xyS8VV8s0Fs

Znaki drogowe pionowe – Technika, Klasa IV - Eduelo.pl https://www.youtube.com/watch?v=wdw-ZkQmJvI

-

Matematyka

-

WF

-7 minut biegu

-rozgrzewka 

Odmierzyć 30 kroków! Każde ćwiczenie wykonujecie w jedną stronę i wracacie truchtem na początek odcinka 30m(krokowego)

-krążenia ramion naprzemian stronie w przód i tył 

-krążenia ramion w przód i w tył oburącz

-krok odstaw-dostaw

-przeplatanka prawy i lewy bok

-podskok na przemian strony

-pajacyk

-wypady w przód

-skłon co 3 krok o prostych nogach

-skip D

-skip A

-skip C

Teraz odbierz  50 kroków i wykonaj 5 razy 50 m (kroków) biegu

-