Zadania dla Klasy II na 27 kwietnia 2020 roku. Po wykonaniu pracy domowej w zeszycie przedmiotowym, lub na osobnych kartkach chętni uczniowie proszeni są o zrobienie zdjęć zadaniom i wysłanie ich do wychowawcy w celu sprawdzenia poprawności. Niemniej jednak wszystkie zadania zostaną sprawdzone po powrocie do szkoły.
-
Język polski, przyroda
- Przeczytaj wiersz pt. ,,Co to jest ekologia? ( podręcznik s.32)
- Na podstawie tekstu i ilustracji wyjaśnij: Czym jest ekologia? Co to znaczy żyć ekologicznie?
- Naucz się wiersza na pamięć.( do 4 maja)
- Kodeks ekologiczny- ćw.3 s. 28
- Na podstawie tekstu ,,Smok? Nie, smog! ’’zaznacz poprawne zakończenia zdań.- ćw. 2 s.27
- Napisz podziękowanie – ćw. 4 s.27
-
Matematyka
Linie proste, krzywe i łamane – ćw.1, 2 s.54
-
Język angielski
Lesson
Topic: Speaking – What’s the matter?
Zadania: 1,2/53
GRY :
https://wordwall.net/pl/resource/1517812/angielski/tiger-2-unit-5-keep-healthy-flashcards
https://wordwall.net/pl/resource/1518918/angielski/tiger-2-unit-5-zdaniA
https://wordwall.net/pl/resource/1426393/angielski/tiger-2-unit-5-keep-healthy
https://wordwall.net/pl/resource/853749/angielski/tiger-2-unit-5-vocabulary-anagram
-
Wych. fizyczne
Rozpocznij rozgrzewkę w domu z filmem a później ćwicz na powietrzu, możesz biegać, grać w piłkę, jeździć na rowerze skakać na trampolinie. Ćwicz tak jak lubisz.
https://www.youtube.com/watch?v=DU50A6s-Kkc
-
Religia
Temat 39: JEZUS ŻYJE I JEST Z NAMI.
- Pan Jezus umarł i zmartwychwstał trzeciego dnia od swojej śmierci, aby żyć pośród ludzi. On sam powiedział:
„Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata”. (Mt 28, 20)
- Jezus obiecał, że będzie z nami i jest obecny w naszym życiu, w domu, szkole, parafii, a szczególnie we Mszy Świętej. Jest Przyjacielem, który chce być blisko nas, chce nam pomagać. Jego obecność sprawia, że czujemy się kochani i potrafimy kochać oraz służyć innym.
- Posłuchajcie, jak Pismo Święte opisuje to wydarzenie: W drodze do Emaus https://www.youtube.com/watch?v=DAcEon_WRNM
- Naszym współczesnym Emaus jest nasz kościół. To w tym świętym miejscu poznajemy Jezusa podczas „łamania chleba”, czyli Eucharystii.
- W czasie Mszy Świętej spotykamy zmartwychwstałego Chrystusa, który rozmawia z nami, podobnie jak z uczniami w drodze do Emaus, i łamie dla nas chleb przemieniony w swoje Najświętsze Ciało.
- Wykonaj zadania w ćwiczeniach na str. 80 i 81.
-