001.jpg

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2020/2021 rozpoczęła msza święta, która odbyła się dzień wcześniej 24 czerwca o godzinie 10.30 w kościele p.w. św. Antoniego Padewskiego w Nożynie.

Uczniowie złożyli księdzu proboszczowi serdeczne Bóg zapłać za lekcje mądrości i wiary, za katechezy  w szkole oraz duchowe wsparcie w ciągu całego roku szkolnego i katechetycznego.

25 czerwca 2021 roku o godz. 9.00  odbyła się pierwsza część uroczystego apelu, w którym uczestniczyli uczniowie klas IV-VIII oraz zaproszeni goście. Pan Dyrektor Sebastian Gąsiorek podsumował miniony rok szkolny i wspólnie z Sekretarzem Gminy Czarna Dąbrówka panią Joanną Parszewską podziękował wszystkim za zaangażowanie w naukę i  pracę w minionym roku szkolnym. Przyznano  również tytuły i wyróżnienia. Prymusem  Szkoły Podstawowej im. Św. Jana Pawła II  został  uczeń  klasy VI Bartosz Kałczuga. Po raz drugi w historii szkoły przyznano Nagrodę Dyrektora Szkoły. Otrzymała ją  uczennica klasy VII Kinga Zielonka . Gratulujemy! Kolejnym punktem uroczystości było  pożegnanie absolwentów. Pan dyrektor  wręczył im  świadectwa, dyplomy oraz nagrody książkowe. Następnie  uczniowie klasy ósmej po raz ostatni  zaprezentowali społeczności szkolnej swoje talenty artystyczne i podziękowali wszystkim za trud, wysiłek i poświęcenie, które włożono w ich wychowanie. Kolejnym punktem apelu było wręczenie dyplomów i nagród uczniom, którzy osiągnęli najwyższe wyniki w nauce oraz wzorowe zachowanie. Nagrodzono również uczniów za 100% frekwencję, wysokie wyniki w czytelnictwie,  zaangażowanie  w konkursach szkolnych oraz pracę w Samorządzie Szkolnym.  Druga część uroczystego apelu rozpoczęła się o godz. 11.00. Uczestniczyli w niej uczniowie kl. I-III. Oni również otrzymali nagrody i wyróżnienia za naukę i zaangażowanie w działania na rzecz szkoły w minionym roku szkolnym.

Życzymy wszystkim spokojnych i bezpiecznych wakacji.

Do zobaczenia1 września!

Każde pokolenie powinno zdawać sobie sprawę, iż wolność nie polega na tym, żeby robić, co nam się żywnie podoba,   ale na prawie do robienia tego, co należy ”.

Św. Jan Paweł II