1-21.jpg

W minionym tygodniu uczniowie klas I- III spędzali trzy dni na ,,Zielonej Szkole,, w Jarosławcu. Przeniesienie zajęć dydaktyczno – wychowawczych i opiekuńczych poza ławkę szkolną to doskonały sposób na kształtowanie umysłu i osobowości dziecka.

Oprócz oczywistych celów edukacyjnych uczestnicy wyjazdu kształtowali swoją  samodzielność, nabywali umiejętności poprzez praktyczne działanie, integrowali się i wzajemnie sobie pomagali.

Ośrodek w którym zamieszkały dzieci z opiekunami był bardzo dobrze wyposażony, warunki  te sprzyjały nauce i zabawie, dzieci czuły się jak w domu. Uczniowie podczas pobytu poznali piękno krajobrazu nadmorskiego, charakterystyczne cechy fauny i flory nadmorskiej, przybliżyli sobie prace ludzi morza zwiedzając Muzeum Rybaka w Jezierzanach.

Dni nad morzem biegły bardzo szybko. Wszystko dlatego, że program pobytu był niezwykle bogaty. Podczas wycieczek, dzieci zwiedzały Muzeum Bursztynu przedstawiający genezę bursztynu bałtyckiego. Z bliska obserwowały piękne kolorowe motyle i papugi podczas wizyty w Krainie Papug i Krainie Motyli. Bardzo dużo radości sprawiła wizyta w Labiryncie Luster.

Jedną z kolejnych atrakcji była latarnia morska. Z balkonu z wysokości 33 metrów, rozciąga się widok na morze i dwa przybrzeżne jeziora. Gospodarze miejsca noclegowego umilili czas uczniom dzięki przejażdżce ,, wesołym wozem” oraz przy wspólnym ognisku.

W ramach integracji grupy zorganizowano karaoke, konkursy, zabawy integracyjne oraz rozgrywki sportowe i zabawy na placu zabaw. Codzienne wycieczki i spacery nad morzem.

Mimo że wróciliśmy już znad morza, to w naszych głowach jeszcze długo pozostaną wspomnienia z tej "Zielonej Szkoły". Naprawdę miło spędziliśmy ten czas i zapamiętamy go na długie lata.