English German Polish Spanish
Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca

Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca

16 października obchodzimy Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca. Celem inicjatywy jest popularyzacja wiedzy na temat zasad udzielania pierwszej pomocy osobie, u której wystąpiło nagłe zatrzymanie krążenia.
Kolejny tydzień w grupie maluszków… i nie tylko

Kolejny tydzień w grupie maluszków… i nie tylko

Miniony tydzień minął nam bardzo szybko i bardzo emocjonująco. Znów nasze dzieciaczki brały udział w ciekawych wydarzeniach.
SPOTKANIE Z KRAWCOWĄ  W ,,ZERÓWCE”

SPOTKANIE Z KRAWCOWĄ W ,,ZERÓWCE”

Pani Ewa dziś do nas przybyła, zawód krawcowej nam przybliżyła. Bardzo Pani dziękujemy, spotkanie długo pamiętać będziemy ;-)
Wieczornica poświęcona św. Janowi Pawłowi II

Wieczornica poświęcona św. Janowi Pawłowi II

Dnia 14 października 2018 r. nasza szkoła, wraz z parafią św. Antoniego Padewskiego, włączyła się w obchody kolejnego Dnia Papieskiego.
Życzenia na Dzień Nauczyciela

Życzenia na Dzień Nauczyciela

W imieniu Rodziców Szkoły Podstawowej w Nożynie proszę przyjąć słowa uznania za trud włożony w pracę, która nie tylko kształtuje i wzbogaca wolę młodego pokolenia, ale również formuje postawy i…

Odliczanie

Do Wakacji Zostało :

E-Dziennik

Kalendarz

« Październik 2018 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Sport Painting Toys Books

Konkursy Szkolne

Biblioteka

Znamy Panią Chotomską

Znamy Panią Chotomską...

01 październik 2018
Koło teatralne

Koło teatralne

20 wrzesień 2018
piątek, 08 czerwiec 2018 07:00

W zielonej szkole w Jarosławcu …

Oceń ten artykuł
(7 głosów)

Od 6 do 8 czerwca kolejna grupa uczniów naszej szkoły wyjechała do Jarosławca, aby wspólnie wypoczywać i uczyć się  w tej nadmorskiej miejscowości. Po  dotarciu na miejsce zostaliśmy zakwaterowani na Leśnej Polanie. Jest to miejsce piękne, bezpieczne  i dostosowane  do pobytu dzieci i młodzieży.

Harmonogram wyjazdu był bardzo bogaty i doskonale łączył elementy nauki  i wypoczynku. Pierwszym punktem programu było  spotkanie z rybakiem Leszkiem, który w Galerii Rybackiej w Jezierzanach ciekawie opowiadał o pracy ludzi morza.

Obejrzeliśmy tam  eksponaty i urządzenia niezbędne w pracy  rybaka dawniej i dziś. Wysłuchaliśmy interesujących opowieści o morzu, które nie tylko daje, ale i odbiera. Kolejny dzień rozpoczęliśmy  od pobytu w papugarni i motylarni. To interesujące miejsca, w których można podziwiać bajecznie kolorowe egzotyczne ptaki  i motyle z najodleglejszych zakątków świata. Następnie zajrzeliśmy do labiryntu luster. Kluczyliśmy tam lustrzanymi korytarzami i  z niedowierzaniem doświadczaliśmy krótkotrwałego uczucia zagubienia.

Kolejnym punktem programu był pobyt w Aquaparku. Mieliśmy tam do dyspozycji wiele atrakcji wodnych, z których chętnie korzystaliśmy. Późnym popołudniem skierowaliśmy nasze kroki do Muzeum Bursztynu w Jarosławcu.  Poznaliśmy tam genezę  bursztynu bałtyckiego, jego formy i odmiany. Weszliśmy również do bursztynowego lasu i oglądaliśmy  florę i faunę  zamkniętą w bursztynie.

W piątkowe przedpołudnie zajrzeliśmy również do Latarni Morskiej Jarosławiec. To dobry punkt widokowy. Z wysokości  33 metrów podziwialiśmy  wybrzeże Bałtyku oraz panoramę miejscowości. Następnie  na plaży zażywaliśmy kąpieli słonecznej i budowaliśmy  zamki z piasku.

Na spędzenie wolnego czasu mieliśmy mnóstwo pomysłów: graliśmy w siatkówkę, bawiliśmy się w chowanego. Wieczory spędzaliśmy przy ognisku. Wspólnie śpiewaliśmy  piosenki przy akompaniamencie pana Macieja. Udało nam wypracować nawet międzypokoleniowy repertuar! Oczywiście DJ Dawid czuwał nad oprawą muzyczną całego wyjazdu.

Wspólnie spędzony czas minął bardzo szybko. Wróciliśmy zadowoleni z bagażem miłych wspomnień  i niezapomnianych wrażeń. W dobrej atmosferze zabawy  i wzajemnego szacunku, uczyliśmy się współpracy, komunikacji i odpowiedzialności. Poznaliśmy się bliżej…

 Bardzo dziękujemy osobom, dzięki którym ten wyjazd  został zrealizowany.

 

Czytany 246 razy

Skomentuj

Zegar

Aktualności

Kartka z Kalendarza


Dzisiaj jest: Sobota
20 Października 2018
Imieniny obchodzą
Irena, Kleopatra, Jan
Do końca roku zostało 73 dni.
Zodiak: Waga

Nasze Podróże

Polecamy

 

Facebook

Kontakt

Szkoła Podstawowa w Nożynie

Tel-fax: 59 82 12 685

Tel: 59 82 12 640

 E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Licznik odwiedzin

211331
DzisiajDzisiaj12
WczorajWczoraj271
W tym tygodniuW tym tygodniu2015
W tym miesiącuW tym miesiącu6229
OgółemOgółem211331
Copyright 2017 - Szkoła Podstawowa w Nożynie - All rights reserved